سرگرمی و تفریح و بازی و دانلود و آموزش

هشت خوراکی عالی برای کاهش فشار خون

برای اینکه قلب سالمی داشته باشید، باید سالم غذا بخورید و دستورهای غذایی ای را انتخاب کنید که سرشار از کلسیم، ویتامین D، منیزیم و پتاسیم بوده و حاوی مقدار کمی از چربی های اشباع شده، کلسترول و سدیم باشند.

به ادامه مطلب برويدادامه مطلب...
تاریخ: پنج شنبه 30 شهريور 1391برچسب:هشت خوراکی عالی برای کاهش فشار خون,
ارسال توسط اسماعیل عربی

زمانی كه دیدید دكمه‌های لباس‌تان درست بسته نمی‌شوند، بروید سراغ موز. تحقیقات نشان داده یك موز متوسط 105 كالری و فقط 14 گرم قند دارد. همین مقدار شما را سیر كرده و قند خون را به شكل ملایمی بالا می‌برد. در ضمن همین موز 30 درصد ویتامین B6 مورد نیاز روزانه را تامین می‌كند. ......

به ادامه مطلب برويدادامه مطلب...
تاریخ: یک شنبه 4 خرداد 1391برچسب:چه بخـوریم که خوش به حـالمان شود ؟,
ارسال توسط اسماعیل عربی

از دراز کشیدن بعد از خوردن غذا پرهیز کنید.
- بعد از خوردن غذا، در وضعیت زانو در بغل ننشینید.
- حداقل 3 ساعت قبل از خواب چیزی نخورید.
ـ موقع خوابیدن زیر سر خود را 10 تا 12 سانتیمتر بالاتر ببرید.
- موقع خوابیدن به پهلوی راست و کمی خمیده بخوابید.
- تعداد دفعات وعده ی غذا را زیاد و حجم آن را کم کنید تا معده تان زیاد پُر نشود.
- در طی روز زیاد دولا و راست نشوید.
ـ اگر اضافه وزن دارید، وزنتان را كم كنید.
ـ از پُرخوری پرهیز كنید.
- باید از خوردن وعده های غذایی خیلی سنگین و چرب بپرهیزید.
- سعی کنید همراه وعده های غذایی آب نخورید.
ـ از خوردن غذاهای اسیدی مثل انواع گوشت،حبوبات و تخم مرغ پرهیز کنید، زیرا ترشح اسید معده را بسیار افزایش می دهند.
- مصرف میوه های ترش و اسیدی مثل انواع آلو و گوجه ، غذاهای تند(ادویه دار) و نوشابه های گازدار را کاهش دهید.
- موادی مثل نعنا، قهوه ، شکلات و الکل را مصرف نکنید.
- اگرزخم یا التهاب معده دارید، از خوردن میوه ی خام پرهیز کنید.
- لباس‌های تنگ نپوشید و كمربندتان را محكم نبندید.
- اگر سیگاری هستید، سیگار كشیدن را ترك كنید.
- درمان این بیماری اغلب با خوردن آنتی‌ اسیدها بهبود می‌یابد. داروهای آنتی اسید، اسید موجود در معده را خنثی می‌كنند. سعی كنید آنتی اسیدی مصرف كنید كه هم «هیدروكسید منیزیم» و هم «هیدروكسید آلومینیوم» داشته باشد.
اگر تغییر سبك زندگی و مصرف آنتی اسید در بهبود علائم شما كمكی نكرد، به پزشك مراجعه كنید تا داروی دیگر یا یك سری آزمایش برای شما تجویز كند. این آزمایشات شامل عكس برداری از قفسه سینه برای بررسی وجود زخم، ارزیابی وضعیت اسید داخل مری، آندوسكوپی مری و پیدا كردن باكتری مولد زخم است.
موفق باشید
ارسال توسط اسماعیل عربی

اوتیسم چیست؟

 

 

اوتیسم  ( ( Autismنوعی اختلال رشدی است كه با رفتارهای ارتباطی ، كلامی غیر طبیعی مشخص می شود . علائم این اختلال در سال های اول عمر بروز می كندو علت اصلی آن ناشناخته است. این اختلال در پسران شایع تر از دختران است. وضعیت اقتصادی ، اجتماعی ، سبك زندگی و سطح تحصیلات والدین نقشی در بروز اوتیسم ندارد. این اختلال بر رشد طبیعی مغز در حیطه تعاملات اجتماعی و مهارت های ارتباطی تأثیر می گذارد. كودكان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم در ارتباطات كلامی و غیر كلامی ، تعاملات اجتماعی و فعالیت های مربوط به بازی، مشكل دارند. این اختلال ارتباط با دیگران و دنیای خارج را برای آنان دشوار می سازد . در بعضی موارد رفتارهای خود آزارانه و پرخاشگری  نیز دیده می شود. در این افراد حركات تكراری ( دست زدن ، پریدن ) پاسخ های غیر معمول به افراد ، دلبستگی به اشیا و یا مقاومت در مقابل تغییر نیز دیده می شود و ممكن است در حواس پنجگانه ( بینایی ، شنوایی ، لامسه ، بویایی و چشایی )  نیز حساسیت های غیر معمول نشان دهند. هسته مركزی اختلال در اوتیسم ، اختلال در ارتباط است.

50 % از كودكان اوتیستیك قادر نیستند از زبان به عنوان وسیله اصلی برقراری ارتباط با سایرین استفاده نمایند. عدم به كار بردن ضمیر "من"  از ویژگی های كلامی این كودكان است. از مسائل دیگر تكلمی، تكرار كلمات و جملات اطرافیان است.

انواع اختلالات نافذ رشد چیست؟

چندین اختلال در زیر گروه اختلالات نافذ رشد وجود دارد. در اختلالات نافذ رشد آسیب شدید در چندین حوزه رشدی وجود دارد. افرادی كه در طبقه بندی اختلالات نافذ رشد قرار می گیرند در برقراری ارتباط اجتماعی دچار مشكل هستند ولی شدت آن متفاوت است.

نكات عمده ای كه تفاوت میان اختلالات را بیان می كنند عبارت اند از :

اختلال اوتیستیك

: ارتباط ، تعامل اجتماعی و بازی تخیلی به طور مشخص آسیب دیده است. علائق ، فعالیت ها و رفتارهای تكراری دیده می شود . اختلال در سه سال اول زندگی شروع می شود.اختلال آسپرگر : با آسیب در تعاملات اجتماعی و وجود فعالیت ها و علائق محدود مشخص می گردد . علائم بالینی كلی كه نشان دهنده تأخیر در زبان باشد وجود ندارد یعنی در حقیقت مبتلایان مشكلات تكلمی كمتری دارند. هوش طبیعی و یا بالاتر از طبیعی است.

اختلال رت

: اختلال پیش رونده ای است كه فقط در دختران دیده می شود. ابتدا مراحل رشد طبیعی است ولی بعد مهارت های به دست آمده قبلی و استفاده هدف دار از دست ها را از دست می دهند و به جای آن حركات تكرار شونده دست ایجاد می شود كه بین سنین1-4 سالگی شروع می شود.اختلال فرو پاشنده دوران كودكی : رشد حداقل در دو سال اول زندگی طبیعی است . از دست دادن جدی مهارت هایی كه قبلاً داشته است مشاهده می شود.

اختلال نافذ رشد غیر اختصاصی

: به تنهایی علائم مشخص هیچیك از اختلالات بالا را ندارد و نمی توان آنرا جزو یكی از طبقه بندی های فوق الذكر جای داد.

علت اوتیسم چیست؟

اوتیسم یك ناتوانی طولانی مدت است كه منجر به اختلال عملكرد عصبی – روانی در فرد می شود. گر چه به نظر می رسد كه اوتیسم عارضه نادری است اما اطلاعات اخیر گویای آن است كه شیوع اوتیسم حتی تا20 مورد در هر10000 تولد زنده می رسد. اوتیسم در پسران3 - 4 برابر بیشتر از دختران دیده می شود. اگر چه علت اصلی آن كاملاً شناخته شده نیست، اما در سال های اخیر تحقیقات و مطالعات بسیاری در این زمینه صورت گرفته است.تحقیقات تأكید زیادی بر منشاء زیست شناختی و عصب شناختی در مغز دارد . در بسیاری از خانواده ها سابقه اوتیسم و یا اختلالات مربوط به آن وجود داشته است كه ریشه ژنتیك را مطرح می كند اگر چه تا به حال ژن خاصی كه مربوط به اوتیسم باشد شناخته نشده است .  پژوهشگران در مورد نقش ژنتیك در علت شناسی اوتیسم اختلاف نظر دارند و عده ای از آنها تركیب چندین ژن را به عنوان علت اختلال مطرح می كنند . چندین نظریه درباره اوتیسم مطرح شده كه هیچیك به طور دقیق اثبات نشده است.

اوتیسم یك بیماری روانی نیست

؛كودكان مبتلا به اوتیسم كودكان سركشی نیستند كه خود رفتارهایشان را انتخاب كرده باشند. اوتیسم به دلیل داشتن والدین بد ایجاد نمی گردد، به علاوه هیچ عامل روان شناختی خاصی در خصوص تأخیر رشد كودك شناخته نشده است.

علائم اوتیسم چیست ؟

افراد مبتلا به اوتیسم معمولاً حداقل نصف علائمی را كه در زیر عنوان شده است نشان می دهند . این نشانه ها از خفیف تا شدید متغیر هستند . در موقعیت های كاملاً متفاوت،  رفتارهایی كه با سن كودك تطابق ندارد مشاهده می گردد.·       اصرار به یكسانی داشته و در مقابل تغییر مقاوم هستند.

·       مشكلات شدید تكلمی دارند.

·       در بیان نیازها مشكل دارند و از اشارات و حركات به جای كلمات استفاده می كنند.

·       اغلب از ضمایر استفاده معكوس می كنند ، به جای استفاده از " من"  از " تو" استفاده می كنند .

·       كلمات و یا جملات دیگران را تكرار می كنند.

·       خنده و گریه بی دلیل دارند و یا بدون علت مشخص نگران و مضطرب می شوند.

·       قشقرق به پا می كنند و به دلایلی كه برای دیگران آشكار نیست شدیداً پریشان می شوند.

·       قادر نیستند با دیگران رابطه برقرار كنند.

·       دوست ندارند در آغوش گرفته شوند و یا دیگران را در بغل گیرند.

·       تماس چشمی ندارند یا تماس چشمی آنها اندك است.

·       به روش آموزش معمول پاسخ نمی دهند.

·       با اسباب بازی، درست بازی نمی كنند.

·       چرخیدن و تاب خوردن را خیلی دوست دارند.

·       احساس درد كمتر یا بیشتر از حد دارند.

·       از خطرات نمی ترسند.

·       پر تحرك یا كم تحرك هستند.

·       به صحبتها و یا صداها پاسخ نمی دهند به طوری كه به نظر می آید ناشنوا هستند اگر چه حس شنوایی سالم است.

·       70 % كودكان مبتلا به اوتیسم، ناتوانی هوشی دارند.

 

باورهای غلط درباره اوتیسم:

-1 كودكان مبتلا به اوتیسم هرگز ارتباط چشمی برقرار نمی كنند.

-2 كودكان اوتیستیك نبوغ دارند.

-3 كودكان مبتلا به اوتیسم صحبت نمی كنند.

-4 كودكان اوتیستیك قادر به نشان دادن محبت خود نیستند.

باورهای دیگر :

-1 منظور از پیشرفت این كودكان یعنی این كه كاملاً شفا یابند.

-2 كودكان مبتلا به اوتیسم نمی توانند به دیگران لبخند بزنند.

-3 كودكان اوتیستیك تماس بدنی محبت آمیز برقرار نمی كنند.

ما می دانیم كه این كودكان تحریكات حسی را به گونه ای متفاوت درك می كنند كه موجب اشكال در ابراز محبت و برقراری ارتباط عاطفی در آنها می گردد. اما به هر حال این كودكان می توانند محبت كنند. در صورتی كه این كودكان را باور كنیم قادر به داد و ستد عاطفی با آنها هستیم.

سخنی با والدین گرامی

مهم ترین اصل در بهداشت روانی خانواده ، پذیرش استعدادها ، تفاوت های فردی و در نهایتمعلولیت

فرزند است. با توكل به خداوند بزرگ با در نظر گرفتن توانایی های فرزند خود و با دلگرمی هر چه بیشتر در كنار آموزگاران با همراهی همه افراد خانواده ،  نقایص كودك خود از قبیل مشكلات حسی ، جسمی ، حركتی و ذهنی را بشناسیم و با قرار گرفتن كودك در جایگاه مناسب موافقت نماییم تا شاهد پیشرفت هرچه بیشتر او باشیم.

اختلال بینایی

اختلال بینایی همان كاهش توانایی دیدن است. اصطلاح هاینیمه بینا ، كم بینا ، نابینا برای توصیف میزان اختلال های بینایی به كار می روند.

نیمه بینا : كاملاً مشخص است.

كم بینا : اشخاصی كه حتی با اصلاح چشم با وسایل كمكی نیز با مشكل مواجه هستند. نابینایان می توانند از باقی مانده بینایی خود استفاده نمایند. فقط20% آنان نابینای مطلق هستند .

نابینای آموزشی : فردی است كه قادر به استفاده از بینایی نیست و بر حواسی مانند شنوایی و لامسه تكیه می كند و باید از آموزش خاص هماهنگ با استفاده از حواس دیگر برای یادگیری

استفاده كند.

اختلال شنوایی

به فردی ناشنوا اطلاق می شود كه حس شنوایی او برای هدف های معمولی زندگی مفید و قابل استفاده نباشد.

 اختلال شنوایی به :

* خفیف   (40-25 دسی بل )

* متوسط (55-41 دسی بل )

* نیمه شدید (70-56 دسی بل )

* شدید   (90-71 دسی بل )

* عمیق  (91 دسی بل )

تقسیم بندی شده است.

روش های آموزش در این اختلال :

* گفتار خوانی یا همان لب خوانی

* ارتباط شفاهی با استفاده از باقیمانده شنوایی و بصری

* و ارتباط كلامی

می باشد.

همه افراد دچار آسیب شنوایی باید حتماً از سمعك  استفاده كامل نمایند.

صرع

فردی به صرع دچار می شود كه در برخی از سلول های مغزی او ، مقدار انرژی الكتریكی به صورتی غیر طبیعی تخلیه می شود. در چنین حالتی انرژی تخلیه شده به سلول های مجاور گسترش می یابد؛ در نتیجه حالاتی نظیر بیهوشی ، حركات غیر ارادی یا پدیده های حسی غیر طبیعی به فرد دست می دهد.

كودكان بیش فعال ، پرتحرك

كودك بیش فعال ، كودكی با فعالیت زیاد و اختلال توجه است . او دچار رفتار و كردار ناگهانی ، حواس پرتی ، اختلال یادگیری ، عدم تمركز حواس فكری ، بیقراری شدید حركتی و تحریك پذیری شدید ، عدم ثبات هیجانی ،كم خوابی، منفی گرایی شدید، تخریب رفتار ضد اجتماعی و تغییرات خلقی فراوان می باشد و مانع سكوت و تمركز در كلاس می شود. در حالت های شدیدتر ، كودك دچار اختلال رفتاری پیشرفته می باشد كه باید به روان پزشك مراجعه شود و كودك  پس از مصرف دارو از آموزش بهره گیرد.

فلج مغزی

فلج مغزی عارضه ای است كه در اثر آسیب بخش كوچكی از مغز به وجود می آید كه این بخش وظیفه كنترل حركات را بر عهده دارد و در نتیجه ی آسیب ، اختلال هایی در كنترل ماهیچه های بدن پدید می آید.
تاریخ: جمعه 14 بهمن 1390برچسب:اوتیسم چیست؟,
ارسال توسط اسماعیل عربی

خوردن این مواد غذایی بیماری قلبی را از بدن شما بیرون می برد!
 

 

همه ما می دانیم که خوردن میوه و سبزیجات برای بدن و همچنین قلب مفید است، اما می دانستید که با استفاده از یک رژیم غذایی سالم می توانید ژن هایی را که باعث بیماری قلبی در شما می شوند را از بدن تان بیرون کنید؟

همچنین این مسئله در مورد کسانیکه بک بار دچار حمله قلبی شده اند نیز صدق می کند؛

 افرادیکه از رژیم غذایی سالم مشتمل بر میوه و سبزیجات استفاده می کنند به طور تقریبی 5 سال بیشتر از دیگرانی که رژیم غذایی مناسبی ندارند عمر میکنند.

پس بهتر است کسانیکه به طور ژنتیکی از بیماری قلبی رنج می برند یا در خانواده شان بیماری قلبی ارثی است ، به طور مرتب از میوه و سبزیجات تازه استفاده کنند.

 

 گروه سلامت نیک صالحی
ارسال توسط اسماعیل عربی

به گزارش گروه خواندنی های مشرق، ریزش مو و طاسی سر پدیده ای است که بسیاری از مردان را بویژه بعد از سن 25 سالگی دچار می کند. شاید شما خود دچار این عارضه طبیعی نشده باشید اما حتما در...

 

 

به گزارش گروه خواندنی های مشرق، ریزش مو و طاسی سر پدیده ای است که بسیاری از مردان را بویژه بعد از سن 25 سالگی دچار می کند. شاید شما خود دچار این عارضه طبیعی نشده باشید اما حتما در یکی از اطرافیان خود کسانی را می شناسید که ریزش موی بیش از اندازه دارند و یا به کلی طاس شده اند.
 
روزانه حدود 50 تا 100 مو به صورت طبیعی می ریزد و این بدلیل به پایان رسیدن عمر طبیعی موست و این میزان ریزش مو کاملا طبیعی است و نباید با دیدن موی ریخته شده روی متکا یا بالش نگرانی خاصی به خود راه داد چون به همین میزان نیز رویش موی مجدد وجود دارد اما بیش از این اندازه ریزش مو یعنی آغاز کم مویی که ممکن است به طاسی سر نیز منجر شود.
 
 
عوامل موثر بر سلولهای پایه مو و یا فولیکول مو باعث ریزش مو می‌شوند. عوامل دیگری زیادی نیز از جمله عوامل ژنتیکی، نوع تغذیه، آلودگی هوا، استرس های روزانه زندگی و آب آشامیدنی می تواند در ریزش مو و شدت آن موثر باشند.
 
اگر مردی بیش از 60 درصد موهای دوران بلوغ خود را از دست بدهد طاس محسوب می شود و کمتر از این میزان دچار یکی از انواع کم مویی شده است.
 
بر اساس شواهد آماری سازمان بین المللی بهداشت مو و پوست سر، در حدود 40 تا 45 درصد مردان دنیا به طاسی یا یکی از انواع بیش از اندازه ریزش مو دچار می شوند.
 
وجود انواع و اقسام روش های جلوگیری از ریزش مو، اما هنوز هیچ راه قطعی و همه گیری درباره ریزش مو و جلوگیری از طاسی کشف نشده است.ارسال توسط اسماعیل عربی

فردی که سرماخورده چه باید و چه نباید بخورد؟

 


 

فردی که سرماخورده چه باید و چه نباید بخورد؟

تمام سلول های بدن برای فعالیت نیازمند اکسیژن هستند.ادامه مطلب...
ارسال توسط اسماعیل عربی

                                  

مصرف روغن ماهی خطر نابینایی را کاهش می‌دهد

   مصرف روغن ماهی خطر نابینایی را کاهش می دهد  

         

چند روش برای افزایش انرژی بدن                                      

چند روش برای افزایش انرژی بدن                    
       

 

فواید فلفل قرمز

فواید فلفل قرمز

 
۱۵ نشانه سرطان را بشناسید

۱۵ نشانه سرطان را بشناسید

 

.
 

سیب را با پوست بخورید!                             

سیب را با پوست بخورید        

         

 
استفاده از تلفن همراه سرطان زا است

استفاده از تلفن همراه سرطان زا است

 

ده معجزه عجیب و باورنکردنی در دنیای پزشکی +عکس    

 
   

روشهای صحیح شستشوی میوه ها و سبزی جات            

روش های صحیح شستشو میوه ها و سبزیجات     

 

.

زردآلو برای کم خونی مفید است

زردآلو برای کم خونی مفید است

                  

         

 

                        

اگر میخواهید تناسب اندام و پوستی زیبا داشته باشید پس بخوانید

                                 

پیشگیری از سرطان با مصرف میوه های قرمز     

 

 جلوگیری از چاق شدن مجدد پس از اتمام رژیم

جلوگیری از چاق شدن مجدد بعد از اتمام رژیم

.

با این کار از سفید شدن موهایتان جلوگیری کنید!

بااین کار از سفید شدن موهایتان جلوگیری کنید                             

         

 شلیل و خواص مفید آن

شلیل و خواص مفید آن


 

 

 

کلیه خود را با عسل ضد عفونی کنید

کلیه خود را با عسل ضدعفونی کنید

   

نوشیدنی های مناسب و مفید قبل و بعد از تمرینات ورزشی                                نوشیدنی های مفید مناسب قبل و بعداز ورزش

.

 میوه های چربی سوز برای لاغری !

 میوه های چربی سوز برای لاغری         

         

 هر چه بیشتر بخورید ، سریعتر لاغر می شوید!

 هرچه بیشتر بخورید . سریعتر لاغر می شوید          

 

دلایل عرق کردن بیش از حد و راه های تعدیل عرق‌ کردن

دلایل عرق کردن بیش از حد و راه های تعدیل عرق‌ کردن

   

 

.    
تاریخ: شنبه 14 خرداد 1390برچسب: پزشکی و سلامت ,چند روش برای افزایش انرژی بدن , نکات پزشکی ,فواید فلفل قرمز , مصرف روغن ماهی خطر نابینایی را کاهش می دهد , سیب را با پوست بخورید , هرچه بیشتر بخورید , سریعتر لاغر شوید نکات بهداشتی , آموزشی , شلیل و خواص مفید آن , نوشیدنی های مفید و مناسب قبل و بعداز ورزش کردن , دلایل بیش از حد عرق کردن و راههای تعدیل آن , 15 نشانه سرطان را بشناسید , ده معجزه عجیب و باور نکردنی در دنیای پزشکی , زردآلو برای کم خونی مفید است ,استفاده از تلفن همراه سرطان زا است , پیشگیری از سرطان با مصرف میوه های قرمز , روش های صحیح شستشو میوه ها و سبزیجات , میوه های چربی سوز برای لاغری , اگر می خواهید تناسب اندام و پوست زیبا داشته باشید پس بخوانید , با این کار از سفید شدن موهایتان جلوگیری کنید , جلوگیری از چاق شدن مجدد بعداز اتمام رژیم , خواص عسل خواص عسل برای کلیه راه های ضدعفونی کردن کلیه روش های ضو عفونی کردن کلیه ضد عفونی ضد عفونی کردن کلیه عسل! فواید عسل فواید عسل برای کلیه کلیه کلیه خود را با عسل ضد عفونی کنید کلیه خود را به وسیله عسل ضد عفونی کنید , ,
ارسال توسط اسماعیل عربی
آخرین مطالب

صفحه قبل 1 صفحه بعد

آرشیو مطالب
بهداشت و سلامت
امکانات جانبی

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

<-PollName->

<-PollItems->

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:
 

بازدید امروز : 17
بازدید دیروز : 342
بازدید هفته : 359
بازدید ماه : 917
بازدید کل : 583077
تعداد مطالب : 919
تعداد نظرات : 132
تعداد آنلاین : 2<-PollName->

<-PollItems->

Flash Required

Flash is required to view this media. Download Here.

شارژ ایرانسل

- خرید آنلاین شارژ

پیج رنک